Wizyta u ortodonty we Wrocławiu – darmowa dla dzieci do 12 roku życia

Warto wiedzieć, że ortodonta posiadający umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, oferuje darmowe konsultacje dla dzieci do 12 roku życia. Wizyty u ortodonty są dość kosztowne, dlatego z takiego udogodnienia na pewno chętnie skorzysta wiele rodzin. Będzie to odciążeniem dla domowego budżetu, a poczucie wartości u dziecka wzrośnie. Przestanie się wstydzić swoich krzywych zębów już po kilku wizytach u ortodonty. We Wrocławiu jest wiele gabinetów stomatologicznych, więc na pewno w każdej dzielnicy znajdzie się specjalista współpracujący z dolnośląskim oddziałem NFZ.

ortodonta z Wrocławia dla dziecka

Konsultacje u ortodonty dla dzieci z Wrocławia darmowe w ograniczonym zakresie

NFZ jednak nie finansuje wszystkich usług. Bezpłatne będzie 12 konsultacji w roku oraz leczenie przy pomocy aparatu ruchomego. Jeśli ktoś chciałby zdecydować się na aparat stały, to koszty musi pokryć z własnej kieszeni. Bezpłatna jest także naprawa aparatu ortodontycznego ruchomego, proteza częściowa, korekcyjne szlifowanie zębów oraz zdjęcie pantomograficznie (maksymalnie 2 razy w roku).

u ortodonty we Wrocławiu

Warto skorzystać z darmowych usług ortodonty, gdyż coraz więcej dzieci z Wrocławia boryka się z problemami zgryzu. Nieprawidłowe ustawienie zębów może powodować częstsze psucie się zębów, a także problemy logopedyczne. Nie warto lekceważyć krzywego zgryzu, wizyty u ortodonty mogą wyeliminować wiele problemów.

Szukasz ortodonty? KLIKNIJ TUTAJ

Gabinety stomatologiczne TARABUŁA
ul. Świętego Mikołaja 51/52
51-127 Wrocław