Jak wybrać odpowiedni kolor drewna żaluzji z Wrocławia do wnętrza pomieszczenia

W tworzeniu przyjemnych wnętrz i inspirujących aranżacji najważniejszą rolę odgrywają użyte przez nas barwy. To barwy mają wpływ na to jakie wnętrze stworzymy i znaczenie barw nie ogranicza się do wyboru koloru ścian, ale dotyczy każdego elementu naszego wnętrza w tym również osłon okiennych jak np. żaluzje z Wrocławia wykonane z drewna, na kolor drewna również mamy wpływ i dobrze dopasować go do całej aranżacji.

Są dwa główne rozwiązania dopasowywania kolory drewna żaluzji z Wrocławia do wnętrza, pierwsza sytuacja to ta, w której żaluzje z Wrocławia dopasowujemy tak, aby stworzyły spójną aranżację z wnętrzem, druga sytuacja to ta, w której barwa żaluzji z Wrocławia ma nam posłużyć jako kontrast dla pozostałej części pomieszczenia.

Tworzenie spójności:

Aby odpowiednio dopasować kolor żaluzji z Wrocławia do wnętrza należy zwrócić uwagę na to jakie barwy wybraliśmy dla pozostałych elementów, tych w najbliższym otoczeniu żaluzji z Wrocławia oraz tych dalszych. Kolor okna, ścian czy dodatków.

Jeśli postawiliśmy na jasne odcienie barw w naszym wnętrzu to kolor żaluzji z Wrocławia również należy wybrać w tych odcieniach, nie musimy martwić się o to, że żaluzje drewniane mają swoje oryginalne barwy, ponieważ dostępne są one w różnych wzorach i odcieniach drewna, ale i nie tylko odcieniach drewna, są też te wykonane z drewna jednak farbowane na potrzeby dopasowania do aranżacji, tak więc dostępne są również żaluzje z Wrocławia wykonane z drewna, które będą białe bądź szare i w wielu innych odsłonach barw

Tworzenie kontrastu:

Może zdarzyć się tak, że stworzona przez nas aranżacja wymaga zbudowania kontrastu np. stworzyliśmy wnętrze, które jest odrobinę zbyt ciemne bądź zawiera zbyt wiele elementów przez co może wydawać się optycznie małe i tu z pomocą znowu przychodzi wykorzystanie żaluzji z Wrocławia i ich barw, delikatne żaluzje z Wrocławia choć będą się różniły od aranżacji to nadadzą jej lekkości co będzie kontrastowało z resztą wnętrza.

Wykorzystanie żaluzji z Wrocławia w naszych domach to połączenie klasyki z funkcjonalnością i niezawodną skutecznością, czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze.

 

ASAP Systemy osłonowe
ul. Międzyleska 2-4
Wrocław